נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

הוצאת דיבה

ספר חוקים

תביעות הוצאות דיבה הפכו לתביעות נפוצות ביותר, בעיקר בזכות עלייתן של הרשתות החברתיות. כיצד ניתן להתגונן מפני הוצאת דיבה ומה חשוב לדעת? כל הפרטים החשובים ביותר במאמר הבא.

 

עורכת דין

 

תביעות הוצאת דיבה – זכותו של כל אדם

שמירה על שמו הטוב של אדם היא זכות בסיסית אשר שמורה לכל אזרח, כאשר במידה והופנה כנגדו אמירה אשר היא בגדר הוצאת דיבה ניתן לתבוע הן בהליך פלילי והן בהליך אזרחי. חשוב לזכור כי מדובר בחוק אשר נשען על חוק לשון הרע, כאשר חל איזון בין חופש הביטוי לכבוד האדם. בנוסף, חשוב לזכור כי תביעות הוצאות דיבה ניתן להגיש ולקבל בגינן פיצוי כספי, גם אם לא הוכח נזק ממשי, אולם מדובר בפרוצדורה אשר מצריכה ייצוג משפטי ע"י עורך דין הוצאת דיבה אשר ייצג אתכם באופן הטוב ביותר בזמן ההליך המשפטי.

כיצד ניתן להגיש תביעה בגין הוצאת דיבה?

על מנת להגיש תביעה בגין הוצאת דיבה ישנה חשיבות רבה להצגה של כמה שיותר ראיות אשר יתמכו בטענה כי אותו אדם אמר אמירה שקרית. למעשה, החוק קובע כי לא חייב להוכיח את הנזק וזאת משום שבסעיף 1 לחוק לשון הרע עליו מתבסס הוצאת דיבה נאמר כי "עלול", כלומר, לאור ההתבטאות עלול האדם לחוש כי נגרם לו עוול וכי הפרסום פגע בו. עם זאת, בתי המשפט נוטים לפסוק לטובת התובע במידה ולאחר שהראיות הרלוונטיות הוצגו בפניו כי אכן יש כאן פוטנציאל לפגיעה באדם לאור ההתבטאות אשר נאמרה. על כן, הגשה של תביעה בגין הוצאת דיבה ועל בסיס חוק לשון הרע היא תביעה אשר יכולה להגן על שמכם הטוב ובגינו לקבל פיצוי אשר יכול להגיע לעשרות אלפי שקלים.

 

הגשת תביעות לשון הרע באמצעות משרד טיטונוביץ ושות'

במידה ואתם חשים כי נגרם לכם נזק כתוצאה מאמירה אשר הופנתה כלפיכם ע"י אדם אחר, חשוב לזכור כי ישנה חשיבות רבה להיוועצות עם משרד עורכי דין אשר בקיא בתחום ואשר יכול לאשש בעבורכם האם אכן יש כאן עילה לתביעה, וכן לקבוע האם ללכת על הליך תביעה אזרחי או פלילי. על כן, משרד עורכי דין טיטנוביץ ושות', אשר נחשב למשרד הגדול והמוביל בישראל בתחום מציע לכם את עורכי הדין הטובים ביותר בישראל אשר יעניקו לכם ייעוץ וליווי משפטי לכל אורך שלבי התהליך, כך שתוכלו להיות בטוחים כי התביעה שלכם תתנהל בצורה המקצועית והראויה ביותר. למידע נוסף ותיאום פגישת ייעוץ ראשונית, הנכם מוזמנים ליצור עמנו קשר במספר 03-6114080 או ליצור עמנו קשר דרך האתר ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם, כך שגם אתם תוכלו להצטרף למאות הלקוחים המרוצים של המשרד אשר זכו לקבל ייצוג משפטי הולם ומקצועי אשר בגינו הם זכו בסכומי פיצוי גבוהים ביותר.

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא עריכת דין
תביעת לשון הרע
כיצד להתמודד עם תביעת הוצאת דיבה?

התמודדות עם תביעת לשון הרע היא אתגר רב-צדדי הכולל ממדים משפטיים, שיקולי מוניטין והיבטים אישיים. מרגע הגשת התביעה, על הנאשם לנווט במורכבות של דיני לשון הרע, לפנות לייעוץ משפטי מיוחד ולשקול את ההשלכות הרחבות יותר.   קיבלתם תביעה? לא צריך להילחץ עם קבלת תביעת לשון הרע, הצעד הראשון כרוך לעתים קרובות בבדיקה יסודית של ההצהרה המדוברת כדי להעריך את הפוטנציאל שלה להיחשב לשון הרע על פי החוק. הדבר כרוך בקביעה האם ההצהרה אכן שקרית, אם פורסמה לצד שלישי, ואם גרמה או עלולה לגרום נזק למוניטין או נזק אחר.