נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

מהם סוגי התביעות והפיצויים בגין נזקי רכב

כלי רכב

במדינת ישראל מוגשות מידי שנה אלפי תביעות בגין נזקי רכב, ואפשר להבין מדוע זה קורה.

כולנו נוהגים, אנחנו מחזיקים במכוניות פרטיות ולצערנו הרב, תאונות דרכים הן עניין שבשגרה במדינתנו.

השאלה היא האם כדאי להפעיל את פוליסת הביטוח? את מי תובעים ואיך עושים זאת נכון?

 

תביעות בגין נזקי רכב

כאשר מדברים על תביעת נזק רכוש לרכב מדברים למעשה על תביעה שאנחנו מגישים כדי לקבל פיצוי על הנזק שנגרם לרכב. ניתן להגיש את התביעה הזאת גם כלפי האדם שבגללו קרתה התאונה וגם כלפי חברת הביטוח שלו. בנוסף, ניתן להפעיל את חברת הביטוח שלנו אך ניתן גם לבחור שלא לעשות זאת, מה שמעורר את הדילמה: מתי זה כן כדאי ומתי לא? האמת היא, שכאשר מדברים על נזק קטן שמוערך בפחות מ12 אלף ₪, רצוי להשאיר את חברת הביטוח מחוץ לעניינים, שכן הפעלת חברת הביטוח גוררת אחרי הפסדים כספיים נוספים. שני סוגי התביעות בתחום נזקי הרכב הם:

 

תביעה לנזק ישיר

נזק רכוש לרכב אשר נגרם כתוצאה מהתאונה. במקרים כאלה אנחנו נראה, למשל, נזקים כמו נזקי שלדה, כיפוף של פח, החלפה של טמבון ועוד. כמובן ששמאי הרכב שיבדוק את המכונית הוא זה שיעריך את הנזק ובהתאם לכך תוגש תביעת הפיצויים.

 

תביעה לנזק עקיף

כאשר כן בוחרים להפעיל את חברת הביטוח, יש על כך לא מעט הוצאות כמו ההשתתפות העצמית, ימי ההשבתה של הרכב, אובדן הרווחים וכדומה. לכן, במקרה כזה בהחלט ניתן יהיה לתבוע גם תביעה לנזק עקיף.

 

כיצד נכון יהיה להתמודד עם תביעות מהסוג הזה?

במידה והייתם מעורבים בתאונת דרכים כזו או אחרת, מישהו פגע בכם והרכב שלכם נפגע כתוצאה מכך, אל תוותרו על מה שמגיע לכם. אם הוכח שהצד השני הוא האשם הישיר בתאונה, הוא צריך לשלם לכם פיצויים, כי כאמור, הרכב שלכם נפגע, הערך שלו ירד ותצטרכו לתקן אותו ואף לחיות בלעדיו לתקופה מסוימת. הדרך הנכונה ביותר להגיש תביעה מהסוג הזה היא בעזרתו של עורך דין מומחה ולכן חשוב לפנות לאיש מקצוע כזה כמה שיותר מהר.

 

איך תבחרו עורך דין לענייני תביעות נזקי רכב?

רוצים להגיע תביעה לנזק ישיר או עקיף לרכב? בטוחים שמגיע לכם פיצוי משמעותי ביותר מהאדם שפגע בכם? אם כך, לא רק שכדאי יהיה לפנות לעורך דין שזו המומחיות שלו, אלא גם רצוי שתבדקו מי הוא בדיוק אותו עורך דין. כלומר, האם הוא אדם מוכר? האם יש לו מוניטין בתחום הזה והאם הוא ידוע כעורך דין מאוד מוצלח? האם הוא פנוי לטפל בתביעה שלכם? בנוסף, חשוב שתבינו מראש כמה תשלמו לעוה"ד שבו אתם בוחרים כי כך תוכלו להעריך את כדאיות הדברים.

 

רכב לאחר תאונה

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא עורך דין תעבורה
מזנאיים
הזמנה לבדיקת כשירות לנהיגה

קיבלתם זימון לבדיקת כשירות לנהיגה? מתבלבלים ממקבץ האותיות המבלבל מרב"ד? מוציאים רישיון למשא כבד ולא מבינים איך להתחיל? כל