נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

התעמרות בעבודה

חוק ומשפט

מקום העבודה הוא המקום בו אנו מעבירים חלק ניכר משעות היום, ומחיינו. עבור רוב האנשים, מקום העבודה הוא הזדמנות לצאת מהבית, לפגוש חברים, ולהתפרנס בכבוד. עבור אחרים, התעמרות בעבודה הפכה את העבודה לסיוט, ואת מקום העבודה לגיהינום. חשוב מאוד לדעת שיש חקיקה שמגינה עליכם אם אתם סובלים מהתעמרות בעבודה, וחשוב מאוד להכיר את הנושא ואת זכויותיכם.

 

מהי התעמרות בעבודה?

התעמרות בעבודה היא שם כולל להתנהגות לא ראויה של מעסיק כלפי עובדיו. ההגדרה המדויקת של התעמרות בעבודה היא סבוכה, בין השאר מאחר ומדובר ברצף של התנהגות, אשר רק משלב מסוים היא הופכת ללא לגיטימית. התעמרות בעבודה היא למעשה כל התנהגות אשר גורמת לכם להשפלה במהלך יום העבודה, ושאינה מוצדקת בשום אופן בשל נסיבות האירוע. לרוב, התעמרות בעבודה היא עניין מתמשך, אך לעיתים גם מקרים חריגים חד פעמיים בעוצמה רבה במיוחד עשויים להיות מוכרים כהתעמרות בבתי המשפט. התעמרות יכולה לכלול השפלות פומביות, אלימות מילולית ופיזית, ושלל הטרדות כאלו ואחרות. חשוב מאוד להבין שלמרות הפחד, כדאי מאוד לעשות את המאמץ ולהתמודד עם הבוס אשר מעמר בכם, ושלעיתים קרובות החוק שומר עליכם מהאפשרות לנקמה שלו.

 

מדוע חשוב שיהיה עורך דין לצידכם?

אחד מהדברים אשר מגבילים ישראלים רבים מהגשת תביעת התעמרות בעבודה, הוא הפחד מאבדן מקור פרנסתם. מדובר בחוויה ראשונה עבור רבים, ולכן הם לא מכירים היטב את התהליך, ולא יודעים להגיד בוודאות האם מה שהם חווים הוא לא חוקי. בדיוק בשביל זה, כדאי קודם כל, עוד לפני שבירת הכלים לקבל ייעוץ מעורך דין מיומן. עורך דין דיני עבודה הוא עורך דין עם ידע על כלל החקיקה הנוגעת ליחסי עובד מעביד. הייעוץ ממנו, יוכל לאפשר לכם לדעת האם יש לכם בסיס איתן לתביעה, והאם החווית שלכם אכן עומדות בהגדרה כהתעמרות בעבודה. העורך דין הוא גם מלווה מקצועי, אך הוא עשוי בהחלט להפוך למלווה אישי בתהליך התביעה. לעיתים, יש מערכות יחסים נרחבות במקום העבודה עם מנהלים ועובדים אחרים, מערכות יחסים אשר עשויות להיפגע מהתביעה. עורך הדין עשוי בהחלט להפוך למשענת הרגשית שלכם, ולתת לכם אוזן קשבת לכל אורך התהליך הלא פשוט.

 

מתי הזמן הטוב ביותר לפנות לייעוץ

הזמן הטוב ביותר לפנות לייעוץ משפטי הוא מיד לאחר שהגעתם להחלטה שהחוויות שאתם עוברים במקום העבודה הם לא לגיטימיות. פגישת הייעוץ הראשונית תאפשר לכם לקבל סקירה קצרה של סעיפי החוק עליו עובר המעסיק שלכם, והיא חיונית כדי שתוכלו להתחיל לתעד ולאסוף מידע על התעמרויות נוספות. גם אם התחלתם את התהליך בעצמכם, ואתם נמצאים בעיצומו, עורך דין עם התמחות בדיני עבודה יוכל לסייע לכם לגבש את התיק המשפטי שלכם היטב, ולהכין אתכם ליום המשפט, כך שסיכויי ההצלחה שלכם יהיו מקסימאליים.

מאזניים

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא עריכת דין
תביעת לשון הרע
כיצד להתמודד עם תביעת הוצאת דיבה?

התמודדות עם תביעת לשון הרע היא אתגר רב-צדדי הכולל ממדים משפטיים, שיקולי מוניטין והיבטים אישיים. מרגע הגשת התביעה, על הנאשם לנווט במורכבות של דיני לשון הרע, לפנות לייעוץ משפטי מיוחד ולשקול את ההשלכות הרחבות יותר.   קיבלתם תביעה? לא צריך להילחץ עם קבלת תביעת לשון הרע, הצעד הראשון כרוך לעתים קרובות בבדיקה יסודית של ההצהרה המדוברת כדי להעריך את הפוטנציאל שלה להיחשב לשון הרע על פי החוק. הדבר כרוך בקביעה האם ההצהרה אכן שקרית, אם פורסמה לצד שלישי, ואם גרמה או עלולה לגרום נזק למוניטין או נזק אחר.

מה היא פגיעה בפרטיות

בעידן הדיגיטלי של היום, בו הטכנולוגיה הפכה לחלק בלתי נפרד מחיינו, מושג הפרטיות קיבל מימד חדש לגמרי. עם איסוף