נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

התפרצות סוכרת בצבא

מדדים

עבור אנשים מסוימים, המסגרת הצבאית יוצרת מתח ולחץ רבים. עבור לא מעט חיילים, הגיוס לצבא כרוך בהשקעה לא מבוטלת של משאבים נפשיים על מנת להתמודד עם המסגרת החדשה והנוקשה. לצערנו, הצטברות מתח נפשי עשויה לגרום להתפרצות מחלות מסוימות, וביניהן סוכרת. במידה והסוכרת התפרצה במהלך או לאחר השירות הצבאי וכתוצאה ממתח נפשי, לחייל יש עילה לתביעת משרד הביטחון לשם הכרה במחלתו ובקשה לפיצויים. פיצויים כספיים מסייעים מאוד כאשר אדם מתמודד עם מחלה, ומקלים על חייו בצורה משמעותית.

 

מחלת הסוכרת

ישנם שני סוגים עיקריים של מחלת הסוכרת:

  1. סוכרת סוג 1 (סוכרת נעורים): סוכרת זו נגרמת מחוסר התפקוד של התאים בבלוטת הלבלב, שאינם מסוגלים להפריש אינסולין כלל. אינסולין הוא חיוני להחדרת הסוכר לתאים, ובמידה ותהליך זה אינו מתרחש, נוצרת הצטברות סוכר בדם. רוב המאובחנים בסוכרת מסוג 1, אובחנו בגיל צעיר.
  2. סוכרת סוג 2: בסוכרת מסוג 2, הגוף אמנם מייצר אינסולין אך הוא מתקשה להחדיר את הסוכר לדם. רוב המאובחנים בסוכרת מסוג 2 מאובחנים לאחר גיל 40.

ישנן דעות שונות בנוגע לגורמי הסיכון לסוכרת, ואכן יש גורמים רבים שיאשרו שסוכרת עשויה להתפרץ עקב לחץ נפשי קיצוני. משרד הביטחון והפסיקה מכירים בכך שמתח נפשי עשוי לגרום למחלת הסוכרת, במידה ויש הוכחה של קשר ישיר בין השניים.

 

תביעת משרד הביטחון לשם קבלת פיצויים

על מנת לקבל פיצויים ממשרד הביטחון, על החייל להוכיח כי הגורם להתפרצות הסוכרת הוא המתח שחווה בשירות הצבאי. הוכחה מסוג זה נקראת קשר הסיבתי. על החייל להראות קשר ישיר בין אירועי השירות הצבאי לבין התפרצות המחלה. אין הדבר משנה אם החייל לקה במחלה בעקבות אירוע ספציפי שהיווה "טריגר", או אם לקה במחלה בעקבות תקופה ממושכת של מתח נפשי גבוה במסגרת הצבאית. עם זאת, הוכחת המקרה השני היא יותר מורכבת ומצריכה יותר מאמץ. במידה ותביעת החייל מתקבלת במשרד הביטחון, הוא יתבקש לעמוד בפני וועדה רפואית שכוללת רופאים מומחים, ושם תוכרע ההחלטה במצבו. כמובן שאם אין בקשת החייל מתקבלת, הוא רשאי לערער לוועדה רפואית בערכאה גבוהה יותר, ובמידת הצורך – לערער לבית משפט. תהליך התביעה עשוי להיות ממושך ומעייף, ולמרבה הצער, הוא אינו תמיד מניב תוצאות חיוביות. מומלץ כי החייל יסתייע בחוות דעת רפואיות ובעזרה משפטית.

למידע נוסף על תביעות משרד הביטחון נכי צה"ל לחץ כאן.

אם אובחנת בסוכרת לאחר מתח נפשי גדול שחווית במהלך השירות הצבאי, ייתכן ואתה זכאי לפיצויים. אנו מזמינים אותך ליצור קשר עם משרדנו על מנת שנוכל ללוות אותך בהליך התביעה. משרדנו עוסק כבר למעלה מ- 70 שנים בתביעות מסוג זה, ובידינו ניסיון רב והצלחות רבות בהשגת פיצויים ממשרד הביטחון. היעזרות באחד מעוה"ד המיומנים שלנו תשפר משמעותית את סיכוייך לזכות בפיצויים הכספיים שמגיעים לך.

מידע משפטי חיוני שמוגש מטעם הנבחרת המשפטית, תוכלו למצוא באתר – www.martindale.co.il

ציוד רפואי

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא עורך דין תביעות סיעוד