נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

עברת תאונת דרכים? כך תדע שאתה צריך ייעוץ משפטי

משקל

תאונות דרכים הן אירוע שכיח שעלול לפגוע בכל אחד מאתנו. על פי חוק, אדם שנפגע בתאונת דרכים זכאי לקבל פיצוי מחברת הביטוח בגין הפגיעה.

עם זאת, לאור העובדה שהליך התביעה מתנהל מול חברות הביטוח השונות ומול ביטוח לאומי, ישנם מקרים שבהם מומלץ להיעזר בייעוץ משפטי מקצועי כדי להבטיח שתקבלו את

המגיע לכם. כך תדעו האם גם במקרה שלכם מומלץ להיעזר בייעוץ משפטי.

 

מה מוגדר כתאונת דרכים?

תאונת דרכים היא כל אירוע של פגיעה שהתרחש בדרכים, בין אם הנפגע הולך רגל ובין אם הוא נוסע ברכב. הזכות לקבלת פיצוי עקב תאונה קיימת בין אם הנפגע הוא נהג, נוסע או הולך רגל. ההבדל בין המקרים הוא בשאלה על מי מוטלת חובת הפיצוי: במקרה שבו נפצע הולך רגל מרכב, חברת הביטוח של נהג הרכב הפוגע תחויב בפיצוי, אך במקרה של פגיעה בעת נסיעה ברכב, תפצה את הנפגע החברה שמבטחת את הרכב.

 

מתי מומלץ להיעזר בייעוץ משפטי?

כפי שנכתב בתחילה, כל אדם שנפגע זכאי לקבל את הפיצויים מחברת הביטוח האחראית. עם זאת, חברות הביטוח יעשו כל שביכולתן על מנת לשלם את הסכום הנמוך ביותר. הסתייעות באיש מקצוע לתהליך של ייעוץ משפטי אחרי תאונות דרכים נועדה להבטיח שתקבלו את הפיצוי המגיע לכם באמת.

כמו בכל הליך משפטי, שימוש בייעוץ משפטי יקל עליכם בהתנהלות המורכבת מול המערכת המשפטית, אולם באירוע של תאונת דרכים ישנם מקרים שבהם מומלץ במיוחד להיעזר בגורם משפטי מוסמך:

  1. מקרים שבהם אין חברת ביטוח לתבוע: כאשר נפגעתם בתאונת פגע וברח, וזהותו של הנהג הפוגע אינה ידועה, או במקרה שבו הנהג שפגע בכם לא מחזיק ברישיון נהיגה, או נהג ברכב ללא ביטוח. במצב כזה התביעה מוגשת ל"קרנית", שהיא תאגיד ציבורי שנועד לפצות נפגעי תאונות דרכים במקרה שבו אין חברת ביטוח שאותה אפשר לתבוע. בתביעה מול "קרנית" מומלץ להיעזר בעורך דין המומחה בתחום.
  2. אם תאונת הדרכים התרחשה בדרך לעבודה או במסגרת העבודה, תכלול תביעת הפיצוי גם את הביטוח הלאומי וגם את חברת הביטוח של הרכב. בשל הקושי בתביעת שני הגופים יחד, כדאי להיעזר בסיוע משפטי וכך להבטיח שכל גוף יחויב לפצות אתכם כנדרש.

 

מה העילה לקבלת פיצויים?

העילה לקבלת פיצוי היא פגיעה גופנית ו/או נפשית. הנפגע יצטרך להביא הוכחות שאכן נגרמה לו פגיעה מסוימת, ובית המשפט יחייב את חברת הביטוח לשלם לו את הפיצוי המוגדר בחוק לפגיעה זו. חשוב לציין שהזכות לקבלת הפיצוי אינה קשורה למידת אחריותו של דורש הפיצוי. גם אם הנפגע אשם באופן בלעדי בתאונה ואף אם הוא היחיד שמעורב בה, הדבר כלל לא פוגע בזכותו לקבלת הפיצויים.

 

פטיש

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא עורך דין תעבורה
מזנאיים
הזמנה לבדיקת כשירות לנהיגה

קיבלתם זימון לבדיקת כשירות לנהיגה? מתבלבלים ממקבץ האותיות המבלבל מרב"ד? מוציאים רישיון למשא כבד ולא מבינים איך להתחיל? כל