נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

האם כל זוג שמתגרש חייב להתגרש ברבנות?

משפחה מפורקת

מדינת ישראל היא מדינה בה יש שלטון חוק חזק מאוד. אפשר לראות כי אפילו ראש הממשלה כפוף לחוק ולהבדיל מהרבה מדינות אחרות גם הוא נאשם בפלילים.

זה משפיע על האזרח הקטן מכיוון שאם האדם החזק במדינה כפוף לחוק גם האזרח החלש כפוף לחוק.

אז נכון רובנו לא ניפגש לעולם בדין פלילי אך שימו לב יש הרבה פעמים בהם אנו נפגשים בחוק בכל הקשור אל נושאים משפחתיים.

אם זוג מתגרש הוא לא עושה זאת בחלל ריק אלא הוא צריך ללכת ולפתוח תיק גירושין ברבנות או בבית דין לענייני משפחה.

אם התחתנתם בחתונה יהודית אזי אתם חייבים להופיע גם בפני בית דין רבני ועליכם לבצע גירושים ברבנות וזאת בכדי שהגירושין שלכם יוכרו כחוק.

לכן חוקים אלו מחייבים מתגרשים והם כפופים למערכת כללים מחייבת ממש כפי שאדם צריך להקשיב לחוקי התנועה או לחוקים פליליים.

 

האם הרבנות מעדיפה את טובת הגבר?

בציבור הרחב יש תפיסה הרואה את הרבנות כמשרתת את טובת הגבר ולכן עולה השאלה האם זה באמת כך? אם כן אתם צריכים להבין כי יש מקרים בהם באמת הרבנות רואה את טובת הגבר קודם כל אך אלו מקרים נדירים. פעמים רבות גירושין ברבנות לא יהיו רק לטובת הגבר והרבנים יקחו בחשבון גם את טובת האישה והכי חשוב את טובת הילדים. עם זאת כדאי להתייעץ עם העורך דין שלכם האם לגשת לבית דין רבני קודם כל או לבית דין לענייני משפחה וזאת בכדי להחליט מה הכי ישרת אתכם בצורה הטובה ביותר שיש ובצורה שלא תקופחו בדיונים בבית דין רבני.

 

מהו סרבן גט?

בדת היהודית יש לגבר כוח הרבה יותר רב מאשר לאישה זה בא לידי ביטוי במקרים רבים ובין היתר כאשר אנו מסתכלים על מתן גט. גט הוא ההליך בבית הדין הרבני בעת גירושין ברבנות שלפיו הבעל צריך לתת אישור לגירושים. העניין הוא שאם הבעל מחליט הוא לא חייב לתת גט ואז על בית הדין לנסות ולשכנע אותו במגוון דרכים לתת גט. אם הבעל לא נותן גט הגירושין לא יקרו וזהו משהו שאתם חייבים לקחת בחשבון. בית הדין הרבני יכול להפעיל סנקציות על הבעל בכדי שהלה יאות לתת את הגט אך הוא לא יכול לתת גט לאישה ללא הסכמת הבעל ואת זאת חשוב לזכור.

 

מדוע גירושין בהסכמה הם הדבר הטוב ביותר?

גירושין ברבנות בהסכמה הם הדבר הטוב ביותר שיכול לקרות לכם. ברגע שאתם מסכימים על תנאי הגירושין העלות של ההליך פוחתת פלאים ואתם לא רבים עם הצד השני בין אם זו האישה או הגבר וזה יתרון עצום שאי אפשר להתעלם ממנו ובגלל זה גירושין בהסכמה הם כל כך טובים.

 

בית משפט

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא עורך דין משפחה
ריב על רכוש
חלוקת חובות בין בני הזוג

לעיתים כאשר זוג מתגרש עולה השאלה מה עושים עם החובות שהם צברו במהלך הנישואין, הסוגייה מסתבכת בעיקר כאשר החובות