נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
Search

מה נחשבת נכות כללית ואיך מתמודדים?

נכות כללית

גם האנשים הכי בריאים שאתם מכירים, יכולים להפוך ביום אחד לאנשים שסובלים מנכות כללית. נכות יכולה לבוא לידי ביטוי במגבלות שונות בחלקים שונים בגוף וגם בעקבות מחלות או תופעות רפואיות מסוימות. במאמר הבא נסביר מה נחשב בתור נכות כללית מבחינת המדינה וכיצד ניתן להתמודד עם נכות כזאת.

 

נכות כללית

פציעות, מחלות, תסמונות רפואיות ופגמים מולדים עשויים לגרום לאדם להיות בעל נכות כללית. מדובר על לקות מסוימת, באיבר אחד או בכמה איברים, במערכת גופנית כלשהי, שגורמת להגבלה ברמה מסוימת לאדם הסובל ממנה. נכות יכולה לבוא לידי ביטוי בצורות שונות.

היא עשויה להיות קשה וחמורה, עד כדי כך שתנועתו של הנכה תוגבל באופן משמעותי ואפילו תהיה מוגבלת באופן מוחלט. מנגד, אדם אחר שסובל מנכות עשוי להתמודד איתה בצורה טובה יותר, מכיוון שהיא פחות חמורה, לעיתים עד כדי כך שהדבר בקושי יורגש. תוכלו לקרוא עוד על פיצויי נכות כללית באתר https://pitzuim.co.il.

 

מה אומרת המדינה?

נכות כללית היא קודם כל הגדרה של המדינה. באופן היפותטי, אדם מסוים עשוי לסבול באופן מעשי מנכות, אך כל עוד המדינה לא הכירה בו בתור נכה, הוא לא יוכל להנות מהזכויות השונות להן זכאים אנשים בעלי נכות כללית. כדי להנות מהזכויות הללו, יש להתחיל בהליך מול הביטוח הלאומי.

 

הגעה למצב של נכות כללית

אזרחים רבים יכולים למצוא את עצמם מגיעים למצב של נכות כללית, כתוצאה מפציעות, מחלות או תאונות שונות. הדבר הראשון שמומלץ לעשות לאחר פציעה שגורמת לנכות, הוא ליצור קשר עם עורך דין על מנת לקדם את הליך קבלת מעמד הנכות הכללית.

 

פנייה אל עורך דין

קיימים עורכי דין שמיומנים בעבודה מול הביטוח הלאומי. הביטוח הלאומי הוא גוף בירוקרטי ומסועף, שקשה מאוד להתנהל מולו בצורה מוצלחת. עורך הדין יוכל לסייע לכם ולעשות סדר בכל מה שקשור להגשת תביעה להכרה בנכות כללית.

 

איסוף המסמכים הדרושים

הגשת תביעה לביטוח הלאומי היא הליך מסודר וברור. לפני שמגישים את התביעה, יש לאסוף מסמכים רפואיים רלוונטיים. בין היתר, תצטרכו לאסוף מסמכים רפואיים שמעידים על המצב הרפואי שלכם. תוצאות של בדיקות, מסמכים המעידים על טיפול ומסמכים המעידים על אבחון הם המסמכים הרלוונטיים לכך.

 

תביעת הביטוח הלאומי

לאחר איסוף כל המסמכים, תוכלו להגיש תביעה באמצעות עורך הדין שלכם. התביעה תאפשר לכם לקבל קצבת נכות כללית או מענק כספי חד פעמי, לפי אחוזי הנכות שיקבעו לכם. מי שאחראית על קביעת אחוזי הנכות היא וועדה רפואית בביטוח הלאומי.

 

פעולות נוספות

תביעת הביטוח הלאומי מאפשרת התמודדות קלה יותר לאנשים בעלי נכות כללי, שמקבלים תמיכה כספית מהמדינה. תוכלו להתייעץ עם עורך הדין שלכם על פעולות נוספות, כמו הגשת תביעה לחברת הביטוח הפרטי שלכם.

נכות כללית

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא עריכת דין
תביעת לשון הרע
כיצד להתמודד עם תביעת הוצאת דיבה?

התמודדות עם תביעת לשון הרע היא אתגר רב-צדדי הכולל ממדים משפטיים, שיקולי מוניטין והיבטים אישיים. מרגע הגשת התביעה, על הנאשם לנווט במורכבות של דיני לשון הרע, לפנות לייעוץ משפטי מיוחד ולשקול את ההשלכות הרחבות יותר.   קיבלתם תביעה? לא צריך להילחץ עם קבלת תביעת לשון הרע, הצעד הראשון כרוך לעתים קרובות בבדיקה יסודית של ההצהרה המדוברת כדי להעריך את הפוטנציאל שלה להיחשב לשון הרע על פי החוק. הדבר כרוך בקביעה האם ההצהרה אכן שקרית, אם פורסמה לצד שלישי, ואם גרמה או עלולה לגרום נזק למוניטין או נזק אחר.