נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

תביעת סיעוד במקרה של התיישנות – כל מה שצריך לדעת לשנת 2020

ספרים ופטיש

תביעת סיעוד במקרה של התיישנות – כל מה שצריך לדעת לשנת 2020.

קצבת סיעוד היא אחת הקצבאות שניתן לקבל מחברות הביטוח בעקבות שינוי במצב הבריאותי.

לרוב מדובר בשינוי שיחול בגיל השלישי עקב היחלשות הגוף או בשלבים מוקדמים יותר בעקבות תאונה.

לרוב, חברות ביטוח לא ימהרו לספק זכאות לקצבת סיעוד כאשר אחד הטיעונים יכול להיות טיעון התיישנות.

מה זה אומר ואיך מתמודדים עם זה? על כך בכתבה הבאה.

 

מה הם התנאים לקבל קצבת סיעוד ומה המשמעות של התיישנות בתביעות סיעוד?

באופן כללי, מצב סיעודי נקבע כאשר אדם אינו מסוגל לבצע לבדו פעולות יומיומיות כמו לבישת בגדים, אכילה, רחצה ושליטה בסוגרים. מצב זה יכול לנבוע בעקבות תאונה או במקרים רבים בשל זקנה והיחלשות הגוף. בנוסף, מצב סיעודי יכול להיגרם גם עקב פגיעה מנטלית כמו אלצהיימר או דמנציה השכיחות גם הן בעיקר בגיל השלישי.

על מנת לקבל קצבת סיעוד, יש להחזיק בפוליסת ביטוח מתאימה, אשר מספקת תגמולי ביטוח במקרים של סיעוד. זאת יכולה להיות פוליסה במסגרת הביטוח הרפואי בקופת החולים, במסגרת ביטוח ממקום העבודה, או פוליסה שנרכשה באופן פרטי. בעת הגשת התביעה לחברת הביטוח, יידרש המבוטח להוכיח שהוא אכן סובל ממצב סיעודי ושאינו מסוגל לבצע פעולות בסיסיות. לרוב, מלבד מסמכים רפואיים המוכיחים את מצבו, הוא יידרש גם לעבור מבחן מול בודק מטעם חברת הביטוח, אשר יקבע את מידת המסוגלות שלו לבצע פעולות. אפשרות נוספת להערמת קשיים מצד חברות הביטוח היא קביעת התיישנות על התביעה של המבוטח. הכוונה במקרים של תביעת סיעוד התיישנות היא שעבר זמן רב מדי מהאירוע שגרם למצב הסיעודי עד להגשת או קבלת התביעה.

 

מה הם התנאים לקביעת התיישנות ואיך מתמודדים איתם?

בחוק נקבע כי תביעות מתיישנות תוך 7 שנים. עם זאת, תביעות לביטוח סיעוד מתיישנות תוך 3 שנים. כלומר, אם עוברות יותר מ-3 שנים מרגע הפיכת המבוטח לסיעודי עד להגשת התביעה, חברת הביטוח יכולה לטעון להתיישנות. מצד שני, במקרים בהם המבוטח עדיין סיעודי ועדיין זכאי לקצבה, לרוב הוא יוכל לקבל את הקצבה אך יזכה לתשלום רטרואקטיבי של קצבאות עבור שלוש השנים האחרונות בלבד. בנוסף, במקרים מסוימים ההתיישנות נובעת מתוך עיכוב בתהליך הגשת התביעה והתנהלות איטית של חברת הביטוח. במקרים כאלו, ניתן לדרוש מחברת הביטוח הסכמה, לפיה לאורך שלבי התביעה או במהלך של משא ומתן על תנאי הקצבה, תיעצר תקופת ההתיישנות.

 

הגשת תביעות סיעוד – איך עושים את זה נכון?

לאור מורכבות התהליך, הקשיים השונים שמערימות חברות הביטוח, וכן העובדה כי המבוטח נמצא במצב בריאותי לא מיטבי ויקדיש את רוב זמנו בטיפולים רפואיים ושיקומיים שונים, כדאי מאוד להיעזר בעורך דין המומחה לתביעות סיעוד במהלך הגשת התביעה. עורך דין מתחום הסיעוד יוכל להתמודד בקלות רבה יותר עם מגוון הדרישות שחברות הביטוח עלולות להציב. כמו כן, הוא יוכל לבצע את התהליך בצורה מהירה ומקצועית, ובכך למנוע מצב בו המבוטח מאבד כספים רבים להם הוא זכאי בשל טענות כמו התיישנות התביעה.

 

מאזניים

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא עורך דין תביעות סיעוד
מדדים
התפרצות סוכרת בצבא

עבור אנשים מסוימים, המסגרת הצבאית יוצרת מתח ולחץ רבים. עבור לא מעט חיילים, הגיוס לצבא כרוך בהשקעה לא מבוטלת