נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

3 טיפים כיצד לבחור עורך דין ירושה

עוד דיני ירושות

כבני אדם, באופן טבעי אנחנו מנסים להימנע מהתעסקות בנושא המוות ו"ביום שאחרי" ומנסים להתרכז בחיים עצמם ובטוב שיש להם להציע. בהתאם, רבים מאיתנו נמנעים מעריכת צוואה וממחשבה בנוגע לירושה. כתוצאה מכך, משאלת הלב בנוגע לחלוקת הרכוש והנכסים של האדם לא תמיד מתגשמת.

כמו כן, לעיתים הרכוש לא מתחלק לפי הכתוב בצוואה רק מפני שהיא נוסחה באופן שלא עומד בנהלים. שימוש בשירותי עורך דין ממחה בתחום תמנע את עוגמת הנפש הזאת. לשם כך, ריכזנו עבורכם 3 טיפים לבחירת עורך דין ירושה.

 

צוואה וירושה – מה הן?

לפני שניגע בטיפים לבחירת עורך דין, חשוב להכיר קצת את עולם הצוואות והירושה. צוואה היא מסמך, בעל תקפות משפטית, אשר מעגן את רצונותיו של אדם בנוגע לאופן בו יחולק הרכוש שלו לאחר מותו. ירושה היא למעשה הנתח מתוך רכושו של אדם שהוחלט שיעבור לאדם אחר, לדוגמה, אב שקבע בצוואתו להעניק לבנו מיליון שקלים, למעשה מוריש לבנו מיליון שקלים.

לצערנו, המציאות מעט יותר מורכבת ובמקרים רבים ענייני ירושות גורמים לסכסוכים ואף עלולים לפרק משפחות. כדי למנוע זאת, כדאי להעסיק עו"ד דיני ירושות וכך להבטיח שהמסמך יהיה ברור, תקף וכזה שלא משתמע לשתי פנים.

 

3 טיפים לבחירת עורך דין ירושה מתאים

אחרי שהגדרנו בקצרה מה היא צוואה ומה היא ירושה, הגיע הזמן לעסוק בעיקר. הנה 3 הטיפים לבחירת עורך דין ירושה מושלם, כזה שידאג למסמך מדויק וישמור על אחדות המשפחה גם ביום שאחרי:

 

  • ודאו כי עורך הדין התמחה בדיני ירושות

עולם המשפטים הוא עולם ענק בעל תחומים רבים, בהתאם עורכי דין בתחילת דרכם בוחרים נתיב מקצועי ומתמחים בו. כדי לוודא שעורך הדין אכן יידע לתת מענה בעניין הירושה, וודאו כי תחום ההתמקצעות שלו שייך לעולם הצוואות והירושות.

 

  • חפשו המלצות, חוות דעת וביקורות

אנחנו חיים בעולם בו כל המידע חשוף בפנינו ונמצא במרחק לחיצת עכבר. כדי לוודא שעורך דין דיני ירושות הוא מספיק מקצועי, מיומן ומנוסה, כדאי לחפש אחר המלצות, חוות דעת וביקורות מטעם לקוחות קודמים. המלצה חמה או ביקורת נוקבת יכולים להוות אינדיקציה מצוינת שאשר לתפקודו של עורך הדין.

 

  • עלות

לפני שאני בוחרים עורך דין דיני ירושות, בצעו סקר שוק קצר ובחנו את המחירים המוצעים. באופן טבעי, עורכי דין מיומנים בעלי ביקוש רב ידרשו סכום גבוה עבור שירותם בעוד שעורכי דין שאינם מנוסים יבקשו מחיר נמוך. ההמלצה היא למצוא את האיזון כך שלא תשלמו יותר מידי אך גם תזכו לשירות הולם שניתן על ידי עורך דין מקצועי ומיומן.

 

לסיכום – חישבו על העתיד של קרוביכם

אין ספק שעיסוק בצוואות ובירושה הוא אינו עניין פשוט. עצם העיסוק בו מהווה מאין הודאה בדבר היום שאחרי החיים. יחד עם זאת, התעסקות קצרה בנושא תחסוך לקרובי ליבכם עוגמת נפש רבה. נאחל הצלחה רבה ובעיקר בריאות!

עוד דיני ירושות

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא עורך דין צוואות וירושות