נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

4 דברים שכוללת בדיקת נאותות

חריצות תהיה

כאשר מבצעים רכישה או השקעה, ישנם פרטים רבים שיש לבחון בצורה בלתי מתפשרת. במקרים של רכישה או השקעה, עיתים קרובות הרוכשים נוטים להסתנוור מרעיון שמצטייר כמוצלח למדי, או מנכס שנראה מושלם למראית עין. לצערנו, במקרים רבים מתחת לפני השטח מסתתרת מציאות שונה למדי.

כדי להימנע ממצב בו מתבצעת רכישה או השקעה אשר מתגלה בדיעבד כשונה מהתמונה שהוצגה, כדאי לבצע בדיקת נאותות. אז מה היא בדיקת נאותות? מה היא כוללת? הישארו איתנו.

 

בדיקת נאותות – מה זה?

בדיקת נאותות היא למעשה תהליך אשר נעשה מטעמו של המשקיע או הרוכש כדי לחקור היטב ולהבין את שווי ההשקעה בפועל. הבדיקה יכולה להתקיים גם במקרה של השקעות קטנות וצנועות יחסית ובוודאי במקרים של השקעות ענק. מטרת הבדיקה היא להעריך את כל ההיבטים הרלוונטיים לעסקה, למשל ההיבטים המשפטיים והפיננסים שלה, וזאת כדי להבין אם העסקה היא באמת כדאית גם כשנכנסים לפרטם הקטנים.

בדיקת הנאותות תתבצע ברב המקרים על ידי עורך דין מקצועי שהתמחה בתחום, כמו למשל עו"ד אושר אלקיים או על ידי רואה חשבון. בסופה של בדיקת הנאותות מופק מסמך עבור המשקיע ובו בעצם מוצגת בפניו תמונת הכדאיות של ההשקעה הנתונה. באופן טבעי, הבדיקה תעשה לפני שההשקעה מתבצעת.

 

4 דברים שכוללת בדיקת נאותות מקצועית

אחרי שנגענו מעט בשיקולים העומדים מאחוריי ההחלטה לקיים בדיקת נאותות, כדאי להבין מה הם הדברים שכוללים בדיקת נאותות מקצועית ואמינה:

 

 בדיקת נושאי המשרות ומחזיקי המניות בחברה

בבדיקת הנאותות תתבצע בדיקה מדוקדקת של כל הטפסים הנוגעים לנושאי המשרות החברה כמו גם של מחזיקי המניות העיקריים, המסמכים שיבדקו הם: מסמכי העסקה, הסכמי הלוואות ולמעשה כל מסמך אשר יכול להשפיע בדרך כזאת או אחרת על שווי החברה בהווה ובעתיד.

 

בדיקת נכסי החברה

הבדיקה תכלול בחינה מקיפה של הנכסים השייכים לחברה הבדיקה תעסוק גם בנכסים פיזיים לרבות נכסי נדל"ן, משרדים ומכונות, והיא גם תכלול בדיקה של נכסים שאינם פיזיים כמו פטנטים, מניות, זכויות יוצרים ועוד.

 

התחייבויות כלפיי עובדי החברה

במסגרת בדיקת הנאותות, תתקיים בדיקה של התחייבויות החברה כלפי העובדים שלה, זאת כדי להבין אחרי תהליך חישוב מקיף אם החברה אכן עומדת ועתידה לעמוד בהתחייבויות שלה. בדיקה מהסוג הזה מהווה אינדיקציה טובה לרווחיות של חברה ובהתאם לכדאיות של עסקה מול חברה.

 

ביטוחי החברה

במהלך בדיקת נאותות תתבצע בדיקה מקיפה של ביטוחי החברה, תנאי הביטוח שלה, האשראי שיש לחברה מול הבנקים. כמו כן, בדיקת נאותות תרצה לגלות במידה והחברה לקחה הלוואה מה הם תנאי ההחזר. תנאי ביטוח, כמו גם תנאי החזרי הלוואות מלמדים רבות על היכולות הכלכליות של החברה ולכן מהווים מידע קריטי, כזה שמבצעי בדיקת הנאותות ירצו לדעת.

חריצות תהיה

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא עריכת דין
תביעת לשון הרע
כיצד להתמודד עם תביעת הוצאת דיבה?

התמודדות עם תביעת לשון הרע היא אתגר רב-צדדי הכולל ממדים משפטיים, שיקולי מוניטין והיבטים אישיים. מרגע הגשת התביעה, על הנאשם לנווט במורכבות של דיני לשון הרע, לפנות לייעוץ משפטי מיוחד ולשקול את ההשלכות הרחבות יותר.   קיבלתם תביעה? לא צריך להילחץ עם קבלת תביעת לשון הרע, הצעד הראשון כרוך לעתים קרובות בבדיקה יסודית של ההצהרה המדוברת כדי להעריך את הפוטנציאל שלה להיחשב לשון הרע על פי החוק. הדבר כרוך בקביעה האם ההצהרה אכן שקרית, אם פורסמה לצד שלישי, ואם גרמה או עלולה לגרום נזק למוניטין או נזק אחר.