נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
Search

4 פעולות שיש לבצע מיד לאחר קבלת כתב אישום בהטרדה מינית

עורך דין הטרדה מינית

כל אדם ראוי לכבוד בסיסי ודבר זה מעוגן גם בחוק. זה רלוונטי לחיים האישיים וגם לחיי השגרה בעבודה. מנקודת הנחה זו נחקק חוק ההטרדה המינית, שנועד להגן על אנשים שהוטרדו ולהעניש את אלה שהתנהגו לא כראוי. אחד הדברים שניתן לעשות במסגרת החוק הוא להגיש תביעת הטרדה מינית וכתב אישום. אם הוגש לכם כתב אישום בסוגיית הטרדה מינית, הנה כמה פעולות שאתם צריכים לבצע.

 

1. לבדוק מה נחשב להטרדה מינית

החוק קובע שיש כמה סוגי התנהגות שונים שנחשבים להטרדה מינית. התנהגות ראשונה היא ביצוע מעשה מיני ומגונה שלא בהסכמת האדם המוטרד. התנהגות שנייה היא הצעות חוזרות ונשנות להן יש אופי מיני, שמופנות אל אדם שלא מעוניין בכך. שימו לב שאם יש יחסי מרות בין המטריד למוטרד אין צורך להוכיח שהיה סירוב ושהאדם לא היה מעוניין בכך.

התנהגות נוספת היא סחיטה באיומים שמכריח את האדם לבצע פעולה בעלת אופי מיני. גם התייחסות חוזרת אל אדם שמתייחסת אל המין או המיניות שלו נחשבת להטרדה מינית.

כדאי לדעת מה החוק קובע כדי לדעת האם כתב האישום צודק והמעשים שלכם נחשבו להטרדה מינית, ולאחר מכן יש לקחת על כך אחריות.

 

2. פנייה אל עורך דין מומחה בתחום

לאחר קבלת כתב אישום חשוב מאוד לפנות אל עורך דין הטרדה מינית כדי שיוכל ללוות אתכם בכל התהליך. בהתחלה, הדבר הראשון שיתרחש הוא חקירה במשטרה. עורך הדין יוכל לתדרך אתכם כיצד להתנהג ומה להגיד, אם זה כדי להתוודות על אשמה ולקבל עונש מתאים ללא הליך מורכב וארוך מדי או כדי להוכיח את צדקתכם ולסיים את הפרשה על הצד הטוב ביותר.

 

3. אמירת האמת

הטרדות מיניות הן בעלות השלכות גבוהות, אם רגשיות על המוטרד או משפטיות על המוטרד. גם אם אתם מרגישים שנעשה לכם עוול ושההתנהגות פורשה בצורה לא נכונה, עדיין חשוב לדבר באופן כנה, שקוף ופתוח בנוגע למתרחש, אם זה מול עורך הדין, מול אחראי על הטרדות מיניות בעבודה או כל גורם מקצועי אחר. בסופו של דבר, אם אתם אכן אשמים חשוב מאוד שתיקחו את האחריות המלאה על כך ורצוי בהקדם האפשרי, וזאת בכדי לקצר את ההליך ואולי לקבל גם הקלה בעונש.

 

4. חתירה לפשרה

אם קיבלתם כתב אישום אתם עדיין יכולים למנוע מהמקרה להגיע לבית משפט. ניתן לקיים דיון ולהגיע לפשרה עם הצד התובע, ובכך למנוע עוגמת נפש של שני הצדדים. עורך דין מומחה בתחום יוכל לעזור לכם להגיע אל פשרה שתהיה בהסכמת שני הצדדים ולטובתם.

 

לסיכום

בעת קבלת כתב אישום חשוב לעשות מספר דברים, כשהעיקרי והחשוב ביניהם הוא פנייה לעורך דין שיוכל לעמוד לצידכם לכל אורך הדרך.

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא עורך דין הטרדה מינית