נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
Search

התמודדות עם מצבים של סכסוכי ירושה

התמודדות עם מצבים של סכסוכי ירושה

משפחה מסוימת יכולה להיות הכי מגובשת והכי שמחה שיש. גם משפחה כזאת לא יכולה לברוח לפעמים מסכסוכים שהם פשוט בלתי נמנעים. במקרים רבים, מה שגורם לסכסוכים כאלו, לרוב בין אחים, אלו ירושות. מדובר על מצבים רגישים מאוד אך עם היבטים משפטיים. במאמר הבא נסביר כיצד ניתן להתמודד עם סכסוכים עקב ירושה.

 

סכסוכים עקב ירושה

חלק גדול מאוד מסכסוכים שנוצרים בין אחים נוגעים לסכסוכים עקב ירושה. סכסוכי ירושה מגוונים ומשתנים בין משפחות שונות ובין ירושות שונות, אך העיקרון שלהם די דומה בסופו של דבר. הסכסוכים הללו נוצרים בעקבות חוסר שביעות רצון קיצוני של אחד האחים או של כמה אחים מחלוקת הירושה.

כאשר האדם שהוריש, לרוב הורה, כבר חלף מהעולם, אין למי לבוא בטענות ואחים יכולים למצוא את עצמם בריבים חריפים, שמגיעים לבית המשפט וממוטטים את היחסים בין הצדדים.

 

כיצד זה עלול לקרות?

סכסוכי ירושה יכולים להיגרם כתוצאה ממספר סיבות. למשל, אם המנוח החליט לצוות בצורה שאינה שיווניות או אינה הוגנת, הדבר יכול לעורר כעס אצל אחד מהצדדים. בנוסף, אם נמצא פגם בצוואה כלשהי על ידי אחד האחים, הדבר עשוי לעורר כעס של חלק מהאחים נגדו, שכן זאת פעולה שיכולה להיתפס כערעור על רצון בן המשפחה שנפטר.

 

סכסוך שנוצר על ידי צד אחד

בחלק לא קטן מהמקרים, צד אחד הוא זה שכביכול יוצר את הסכסוך. בן משפחה שאינו מרוצה מהחלק שקיבל בירושה, פונה אל עורך דין, ויחד עם עורך הדין הוא מוצא פגם מסוים בצוואה או עילה לפסילה, בניסיון לשנות את אופן חלוקת העיזבון.

 

עבודה עם אנשי מקצוע

אם אתם נקלעים למצב כזה של סכסוך על ירושה, אתם חייבים לעבוד עם אנשי מקצוע. במצבים הללו קשה לשים את הרגש בצד. עורך דין המתמחה בירושות ובצוואות יוכל לסייע לכם להתנהל בצורה אובייקטיבית ושקולה, על מנת שהאינטרס שלכם ימומש.

 

סיום הסכסוך לפי האינטרס שלכם

בסופו של דבר, המטרה של כל עורך דין היא להבטיח את האינטרס של הלקוח שלו. חלק מהאנשים יכולים לשים את האינטרס המשפחתי מקדימה, ולשאוף להוביל לסיום הסכסוך בשלום, בעוד שאחרים ישימו את האינטרס הכלכלי או את מימוש רצון המנוח כאינטרס מנחה.

 

הליך גישור

הליך גישור יכול לסייע לבני משפחה שנמצאים בסכסוך ירושה. מדובר על הליך אלטרנטיבי לבית המשפט, בו מגשר שומע את שני הצדדים של האחים, ומנסה להוביל אותם להסכמה על פתרון שהוא מציע.

 

ייצוג בבית המשפט

לפעמים אין ברירה ומקרים של סכסוכי ירושה מגיעים לבית המשפט. שם יכריע שופט בית המשפט מי מהצדדים צודק, וההחלטה שלו תהיה מחייבת. על מנת שלא תגיעו למצב בו אתם מפסידים בבית המשפט, כדאי לכם לקבל ייצוג מעורך דין המתמחה במצבים הללו.

התמודדות עם מצבים של סכסוכי ירושה

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא עריכת דין
תביעת לשון הרע
כיצד להתמודד עם תביעת הוצאת דיבה?

התמודדות עם תביעת לשון הרע היא אתגר רב-צדדי הכולל ממדים משפטיים, שיקולי מוניטין והיבטים אישיים. מרגע הגשת התביעה, על הנאשם לנווט במורכבות של דיני לשון הרע, לפנות לייעוץ משפטי מיוחד ולשקול את ההשלכות הרחבות יותר.   קיבלתם תביעה? לא צריך להילחץ עם קבלת תביעת לשון הרע, הצעד הראשון כרוך לעתים קרובות בבדיקה יסודית של ההצהרה המדוברת כדי להעריך את הפוטנציאל שלה להיחשב לשון הרע על פי החוק. הדבר כרוך בקביעה האם ההצהרה אכן שקרית, אם פורסמה לצד שלישי, ואם גרמה או עלולה לגרום נזק למוניטין או נזק אחר.