נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
Search

מי זכאי להוציא רישיון לנשק בישראל?

רישיון לנשק

תנאי הזכאות להוצאת רישיון לנשק השתנו לא מזמן. עובדה זו גרמה לתושבים רבים במדינת ישראל לתור אחר המידע העדכני ביותר, שיאפשר להם לבדוק אם הם יכולים להוציא את הרישיון ולהחזיק בנשק חם שישמור עליהם ועל בני משפחותיהם. אם מצאתם את עצמכם תרים אחר אינפורמציה עדכנית, כדאי שתדעו שהגעתם למקום הנכון. שכן, בשורות הבאות נציג בפניכם את תנאי הזכאות החדשים ביותר שנוגעים להוצאת רישיון נשק בישראל. 

 

אלה התנאים הבסיסיים שמאפשרים הוצאת רישיון נשק

התנאים להוצאת רישיון לנשק השתנו לאחרונה, אך אלה לא מאפשרים לכל אחד לקחת חלק בהליך. יש אזרחים מסוימים שיכולים להגיש את הבקשה והם אלה שעונים על הקריטריונים הבאים:

  • אזרחי מדינת ישראל
  • מי שנחשבים לתושבי קבע
  • אנשים שקיבלו היתר עבודה שעולה על 3 שנים רצופות

אם אתם עונים על קריטריונים אלו, תוכלו להמשיך לפסקה הבאה ולגלות מה עוד עליכם להציג, כדי שתוכלו לקבל את הרישיון המבוקש.

רישיון אקדח

הדרישות הנוספות שיאפשרו להוציא את הרישיון

קבלת רישיון הנשק מצריכה הצגת אישור על ביצוע שירות צבאי או לאומי. שימו לב – אם עשיתם שירות צבאי, תצטרכו רק להוכיח שאתם מעל גיל 18. אם לקחתם חלק בשירות לאומי, תוכלו להוציא רישיון נשק רק אם אתם מעל גיל 21. מי שלא לקח חלק בשירות צבאי או לאומי מסיבה כלשהי יוכל לקבל את הרישיון רק לאחר שימלאו לו 27 שנים. חשוב להדגיש שבנוסף לתנאים אלה, יש להציג 2 אישורים נוספים:

  • רישום שמראה שאין לכם עבר פלילי במשטרה
  • אישור מרופא המשפחה שיעיד שאתם בריאים וכשירים מבחינה נפשית ופיזית, משום שצריך להבטיח שלא ייעשה שימוש לקוי בנשק החם

 

החשיבות בהוצאת רישיון לנשק

רבים מאתנו שמעו את קריאתו של בן גביר שביקש להחזיק בנשק חם, בגלל שזה מציל חיים. אם פספסתם משום מה את קריאה זו, כדאי שתדעו שרבים טוענים שכל תושב במדינת ישראל צריך להוציא רישיון לנשק, כדי לשמור על חייו. המקרים המצערים שאירעו בתחילת מלחמת "חרבות ברזל" הראו שהחזקה של נשק חם יכולה לשמור גם על חייהם של שכנים, קרובי משפחה ואזרחים אקראיים שנקלעו לאירועי טרור.

רישיון אקדח

מה אפשר לעשות אם קיבלת דחייה על הוצאת רישיון נשק?

אם הגשתם בקשה להוצאת רישיון לנשק וגיליתם שזו נדחתה על ידי הרשויות, עליכם להגיש ערעור (שימו לב – ניתן לעשות זאת תוך 45 ימים בלבד). חשוב לכתוב בערעור את כל הנימוקים שיאפשרו להוכיח שההחלטה התקבלה על סמך מידע שגוי או שהדחייה של הבקשה הינה בלתי סבירה בהתחשב לנסיבות.

 

השורה התחתונה – צאו להוציא רישיון לנשק!

הוצאת רישיון לנשק בישראל הפכה להיות עניין שבשגרה. בשלב זה אתם יודעים שאזרחים שרוצים להגן על עצמם ואחרים צריכים רק לבדוק את תנאי הזכאות ולהגיש בקשה בהקדם האפשרי.

רישיון לנשק

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא עריכת דין
תביעת לשון הרע
כיצד להתמודד עם תביעת הוצאת דיבה?

התמודדות עם תביעת לשון הרע היא אתגר רב-צדדי הכולל ממדים משפטיים, שיקולי מוניטין והיבטים אישיים. מרגע הגשת התביעה, על הנאשם לנווט במורכבות של דיני לשון הרע, לפנות לייעוץ משפטי מיוחד ולשקול את ההשלכות הרחבות יותר.   קיבלתם תביעה? לא צריך להילחץ עם קבלת תביעת לשון הרע, הצעד הראשון כרוך לעתים קרובות בבדיקה יסודית של ההצהרה המדוברת כדי להעריך את הפוטנציאל שלה להיחשב לשון הרע על פי החוק. הדבר כרוך בקביעה האם ההצהרה אכן שקרית, אם פורסמה לצד שלישי, ואם גרמה או עלולה לגרום נזק למוניטין או נזק אחר.