נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

MasAmerica – Who Are They?

MasAmerica - Who Are They

ישראלים רבים מחזיקים ברשותם אזרחות אמריקאית. מעבר ליתרון שבדבר, רבים מהם אינם מודעים גם לחובות הכרוכות בכך, בעיקר חובת הדיווח השנתית עבור רשות המיסים האמריקאית, ה-IRS. אז אם שאלתם את עצמכם מי יכול לסייע לכם בתחום, המאמר הבא נמצא כאן בדיוק בשבילכם

 

מי למעשה חייב בהגשת דו"חות לרשות המיסים האמריקאית?

כיום, קרוב ל-400 אלף ישראלים, מחויבים על פי החוק האמריקאי להגיש דו"חות מס שנתיים, מתוקף החזקתם באזרחות נוספת, אמריקאית, בגין הכנסותיהם השונות. החוק נחקק עוד בשנת 2010, בקונגרס האמריקאי, במטרה להילחם בגירעון התופח של ארה"ב. כך, כל אזרח אמריקאי, יהיה אשר יהיה, היכן שנמצא, חייב לדווח לרשויות המס בארה"ב על כל החשבונות הפיננסים שיש ברשותו מחוץ לארה"ב- חשבונות בנקאיים, קרנות פנסיה, אחזקה בחברות ועוד.

החוק האמריקאי נאכף גם בישראל, על ידי הבנקים המקומיים וגופי השקעות שונים, המחויבים לדווח לרשויות המס בארה"ב על חשבון בנק, או משקיע, בעל אזרחות אמריקאית. גם לבעל הכנסה מארה"ב, אף אם אינו אזרח אמריקאי, ישנה החובה לדווח ולהגיש דו"חות מס שנתיים בארה"ב. אם עד עכשיו ישראלים רבים חשבו שהרשויות בארה"ב לא יעשו את המאמץ לאתר את החשבונות שלהם, הרי שעכשיו, כשהדיווחים והתקשורת בין ישראל לארה"ב הפכו לישירים, מהירים ומועילים, חובת הדיווח לרשויות המס בארה"ב קיבלה חשיבות נוספת.

הימנעות מדיווח מלא ובזמן, עלול לגרור קנסות היכולים להגיע לעשרות ואף מאות אלפי דולרים ובמקרי קיצון אף פתיחת הליכים פליליים ושלילת הדרכון.

 

MasAmerica

לכן, כדי להימנע מקנסות מיותרים וגם כדי להימנע מבירוקרטיה מסורבלת (אמנם ארה"ב נחשבת למדינה מפותחת, נאורה ומתקדמת, אך בירוקרטיה היא בירוקרטיה בכל מדינה), במיוחד אם אתם לא שולטים ביד רמה בסעיפים, על מה מצהירים ובדו"חות שצריך למלא, הרי שכדאי שתיעזרו באתר https://masamerica.co.il/en/home של חברה המתמחה בכך.

חברת MasAmerica  מתמחה בעיקר בראיית חשבון ועריכת דין, הן בישראל והן בארה"ב. כחלק מהטיפול המקצועי המאפיין את החברה, הם ידאגו לשלוח את כל הטפסים הנדרשים וההצהרות הפיננסיות במועדים הקבועים בחוק האמריקאי, תוך הקפדה על מענה מקצועי ומהיר.

 

אין קיצורי דרך

כישראלים, אנחנו אוהבים את שיטת קיצורי הדרך, אך מה לעשות שבמדינות אחרות השיטה הזאת לא כל כך עובדת. אם תמיד החזקתם את האזרחות הנוספת האמריקאית כי 'תמיד טוב שיהיה' ולאחר שהגעתם עד לפסקה זו נבהלתם ממילים כמו קנסות, הצהרות ודו"חות והחלטתם לוותר על האזרחות האמריקאית, הרי שגם כאן הסיפור אינו נגמר.

במצב כזה, שאזרח מבקש לוותר על אזרחותו, על האדם חלה החובה לדווח לפחות חמש שנים אחורה על הכנסותיו הכוללות בכל שנה. נוסף על כך, לעיתים יש אף 'מס יציאה', הדומה בעיקרון שלו למס רווחי הון, בגין כל הרכוש שצבר עלי אדמות.

לכן, הפתרון של 'לוותר מראש' אינו המתאים ביותר ובטח שלא הזול ביותר. כדאי ומומלץ להיוועץ במומחים בעלי ניסיון וידע בתחום ולחסוך כסף, ולא פחות חשוב מכך, כאב ראש.

אין קיצורי דרך

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא עורך דין מיסים
מטבעות ועט על גבי מסמך
תיקון 190 בעד ונגד

פקודת מס הכנסה כוללת את כל ההנחיות והתנאים הנוגעים לתשלומי מס ההכנסה, לשכירים ולעצמאיים כאחד. מצד שני, הפקודה כוללת

הלבנת הון

הלבנת הון עלולה להוביל את הנאשם לעונש מאסר כבד כמו גם קנס כספי. כיצד ניתן להימנע מכך? כל הפרטים