נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

הלבנת הון

OpenClipart-Vectors / Pixabay

הלבנת הון עלולה להוביל את הנאשם לעונש מאסר כבד כמו גם קנס כספי. כיצד ניתן להימנע מכך? כל הפרטים במאמר הבא.

מהי הלבנת הון?

הלבנת הון היא למעשה פעולה פיננסית אשר נעשית תוך הסתרת זהות המקור, כמו גם היעד של הכסף המועבר בפעולה זו. למעשה, מדובר במונח אשר רבים מאתנו מכירים כ"כסף שחור" אשר לא מדווח לרשויות המס. מדובר בעבירה פלילית אשר מדינת ישראל עושה ככל שביכולתה על מנת להיאבק בה, כאשר רף הענישה כמו גם הקנסות יכולים ברבים מהמקרים להגיע למיליוני שקלים. אנו שומעים לא מעט בתקשורת אודות אנשים רבי עוצמה כמו גם ארגוני פשיעה אשר הואשמו בהלבנת הון, אולם הלבנת הון איננה שמורה רק לבעלי חברות אלא גם בעבור אנשים פרטיים אשר עלולים למצוא עצמם עומדים בפני הגשת כתב אישום. בהקשר לבעלי חברות, הלבנת הון עלולה להוביל לסגירת החברה כמו גם ביצוע תביעות אזרחיות ובמקרים נדירים אפילו להתמוטטות של בנקים.

הלבנת הון במדינת ישראל

בשנת 2000 חוקק בישראל חוק איסור הלבנת הון  מחייב את הגופים הפיננסים לדווח על פעולות חריגות אשר מבצעים הלקוחות שלהם, כמו גם מחייב את הלקוחות בדיווח אודות פעילות פיננסית. בנוסף, כל אזרח אשר נכנס או יוצא מישראל עם סכום העולה על מעל ל 80 אלף ₪ מחויב לדווח על כל לרשות איסור הלבנת הון. החוק קובע כי מי שעובר עבירת הלבנת הון עלול למצוא עצמו עומד לעונש מאסר של עד 10 שנות מאסר, או קנס של ארבעה מיליון שקלים. אולם, כל מקרה נבחן לגופו ובלא מעט מהפעמיים ניתן בייצוג משפטי הולם להפחית את עונש המאסר כמו גם את הקנס הכספי, כפי שמסבירים במשרד אורדן ושות' אשר מתמחה בייצוג ליטיגציה משפטית והלבנת הון.

פטיש

הגנה משפטית בתחום הלבנת הון

מאחר ומדובר בסוגיה מורכבת ביותר אשר משלבת הן את המישור הכלכלי והן את המישור הפלילי ישנה חשיבות רבה ללקיחה של עורך דין אשר מתמחה בתחום החשבונאי ואשר לו ניסיון בתחום. בנוסף, לקיחה של עורך דין צריכה להתבצע עוד בשלב החקירה וזאת משום שרוב האנשים אינם מודעים לכך שכל חומרי החקירה מוקלטים ועלולים לשמש כראייה כנגדם בבית המשפט, ועל כן ישנה חשיבות ללקיחה של ייעוץ מקצועי בהקדם האפשרי וזאת כדי לבחון כיצד אפשר להיחלץ מהסיטואציה הזו, עוד לפני הגשת כתב האישום. משרד אורדן ושות' הוא המשרד המוביל כיום בתחום ואשר מספק הגנה משפטית בזכות צוות עורכי דין מהשורה הראשונה אשר מתמחים בתחום, ואשר ייצגו ברבות השנים מאות מקרים של הלבנת הון – בהצלחה יתרה. לסיכום, אין להקל ראש בתחום הצווארון הלבן והלבנת הון בפרט, זאת לאור מדיניות האכיפה והענישה המוגברת, ועל כן משרד אורדן ושות' עומד לשירותכם.

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא עורך דין מיסים
MasAmerica – Who Are They?

ישראלים רבים מחזיקים ברשותם אזרחות אמריקאית. מעבר ליתרון שבדבר, רבים מהם אינם מודעים גם לחובות הכרוכות בכך, בעיקר חובת

מטבעות ועט על גבי מסמך
תיקון 190 בעד ונגד

פקודת מס הכנסה כוללת את כל ההנחיות והתנאים הנוגעים לתשלומי מס ההכנסה, לשכירים ולעצמאיים כאחד. מצד שני, הפקודה כוללת